PODSTAWY

Włoski krem maślany (Italian meringue buttercream)

Cześć!
Dzisiaj pokażę wam jak zrobić przepyszny włoski krem maślany. Cudownie rozpływa się w ustach i idealnie nadaje się do wyciskania. W oryginalnym przepisie jest powiedziane, że można go mrozić, jednak po zamrożeniu i odmrożeniu nie miał właściwej konsystencji (przynajmniej u mnie). Jednak bardzo dobry smak i konsystencja zachęcają do ponownego jego zrobienia. Można nim zdobić torty i babeczki.
Uwaga! Na zdjęciu pokazana jest ilość 1 3/4 przepisu
Oryginalny przepis pochodzi ze strony How To Cake It .
Zaczynamy!

Czas przygotowania: 30-45 min

Liczba porcji: udekorowanie ok. 26 babeczek, dosyć dużego tortu (np. 24 cm), (6 szklanek kremu)

Składniki:
-400g cukru
-1/2 szklanki wody
-8 dużych białek
-454g masła (w temperaturze pokojowej)
-1 łyżeczka ekstraktu waniliowego

Przygotowanie:

1.W małym garnku doprowadzam cukier z wodą do 100 stopni C. Kiedy temperatura osiągnie 110 stopni, zacznam ubijać białka mikserem na prawie sztywno (mają być białe i puszyste, ale nie ubite na sztywno).

2. Kiedy syrop cukrowy osiągnie 116 stopni C, zdejmuję go z ognia i cieniutką strużką wlewam do białek, które ubijam jednoczenie mikserem. Ubijam miksturę, aż do tego momentu, gdy miska w której ubijamy białka z syropem będzie w temperaturze pokojowej (jakbyśmy wyjęli ją z szuflady).

3. Dodaję masło, łyżka po łyżce. Na początku krem wygląda jakby się zwarzył (taki grudkowaty), nie przejmuję się tym, ubijam dalej. Krem po przejechaniu szpatułką powinien być gładki i gęsty.

4. Gotowe!

Please follow and like us:

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nineteen − 14 =

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!